تبلیغات
ELCOME/\/\ - شغل دوم فوتبالیست‌های ایرانی چیست؟

شغل دوم فوتبالیست‌های ایرانی چیست؟

چهارشنبه 14 تیر 1391 02:51 بعد از ظهرنویسنده : سحر

 

خیلی ها می گویند با این رقم هایی که بازیکنان فوتبال طی چند سال اخیر گرفته اند آینده خود و چند نسل بعدشان را تامین کرده اند و اگر از همین امروز در خانه بنشینند و کاری نکنند دیگر نگران مسائل مالی نخواهند بود اما اگر با خود بازیکنان صحبت کنید، می گویند که این پول کفاف همه عمرشان را نمی دهد و نمی توان تنها به درآمد فوتبال دل خوش کرد.


به گزارش برترین ها، فوتبالیست ها عموما از درآمد مناسبی برخوردار هستند. حداقل 450 بازیکن در لیگ برتر فوتبال ایران مشغول هستند که قراردادهای سالیانه بین 60 میلیون تا 5/1میلیارد تومان را منعقد کرده اند.  یک بازیکن 20 ساله تیم راه آهن تهران که امسال به پرسپولیس پیوسته 120 میلیون تومان قرارداد سالیانه بسته است.این جدا ازحقوق ماهیانه حدود یک میلیون تومان است.در همین تیم مبلغ قرارداد کریم انصاری فر5/1 میلیون میلیارد تومان برآورد شده است.بازیکنان معمول تیم های شهرستانی مبالغی بین 200 میلیون تا یک میلیارد تومان (در مورد تیم های متمولی مثل سپاهان و تراکتورسازی) در سال دریافتی دارند.خوبی این شغل این است که جوانان مستعد بلافاصله از بهره وری خوبی به لحاظ مالی برخوردار می شوند که برای جوانان مشابه با مدرک دیپلم به یک آرزو شبیه است.آنها حتی اگر با تیم های لیگ یک و دو شروع کنند می توانند به درآمد سالی 20 تا 25 میلیون تومان دلخوش باشند که با پیوستن به تیم

های لیگ برتر این رقم به سادگی به 100 میلیون تومان در سال می رسد اما از آن سو مشکل دیگر محدود بودن سن بهره وری این بازیکنان است.

فوتبالیست ها معمولا حداکثر تا 35 سالگی می توانند به عنوان بازیکن بدرخشند در حالی که مثلا یک بازیگر، پزشک،وکیل و یک مهندس بهره وری مالی اصلی شان تازه از این سن آغاز خواهد شد.این همان پاشنه آشیل این حرفه است.همان نکته ای که موجب شده فوتبالیست ها همیشه باتکیه بر درآمد هنگفت دوران فوتبالشان در پی یک کسب و کار دیگر هم هستند.شاید این یکی از دلایلی باشد که بازیکنان فوتبال ترجیح می دهند بخشی از درآمدشان را در حوزه های دیگر سرمایه گذاری کنند تا با سود آن، موجودی حساب بانکی شان به مراتب بیشتر ازقبل شود.از سال ها قبل فوتبالیست ها وارد دنیای بیزینس شده اند که شاید موفق ترین شان علی دایی باشد، مردی که درآمد خود از فوتبال را در تولیدی پوشاکش

هزینه کرد و آنقدر در کارش خوب بوده که او را نماد یک بیزینس من موفق می دانند.دایی یک بار اعلام کرد در دوران دانشجویی دستفروشی می کرده و با کارگری به اینجا رسیده است ولی دوستان نزدیک دایی که سال هاست با او ارتباط نزدیکی دارند می گویند این businessman معروف هیچگاه دستفروشی نکرده چون وضع مالی خانواده اش بد نبوده است.به جز او خیلی از فوتبالیست های جدید و قدیم دیگر هم شانسشان را در بیرون زمین فوتبال امتحان کرده اند. گزارش زیر نگاهی است به فعالیت اقتصادی یا به عبارت بهتر شغل دوم فوتبالیست ها.

قلعه نوییژنرال استقلالی ها آنقدر درگیر مربیگری در لیگ برتر است که وقت سر خاراندن ندارد با این همه گفته می شود او بعد از تجربه رستوران داری در اکباتان درآمد قابل قبولش ازمربیگری را در یک مبل فروشی در خیابان ولی عصر سرمایه گذاری کرد.جزو فوتبالی هایی است که ساخت و ساز را هم حوزه خوبی برای کارش می داند و دوستان او ناظر پروژه هایش هستند. خبر دیگری که در مورد  بیزینس امیرخان آبی ها وجود دارد،استخر و سونای ژنرال است.
علی کریمی
شماره هشت تاریخی فوتبال ایران سال ها قبل پیش از آنکه ردای جادوگری بر تن کند در کرج مسافرکشی می کرد. او یک پیکان گوجه ای داشت. دورانی که به عنوان یک پدیده در فتح تهران بازی می کرد. او وقتی به پرسپولیس هم پیوست قبل و بعد از تمرین با ماشین خود کار می کرد تا خرج خود را دربیاورد.نقل است زمانی که او به دفتر یکی از روزنامه های ورزشی رفته بود، برای آنکه نشان دهد وضع مالی بسیار بدی دارد تمام دارایی اش را رو کرد که یک اسکناس هزار تومانی بود.اوضاع جادوگر البته از سال ها قبل تغییر کرده. او سال ها در دبی در تیم الاهلی بازی کرد و درآمدی میلیاردی کسب کرد. سپس به بایرن مونیخ رفت و دو سال هم آنجا پول پارو کرد و بعد هم در قطر بازی کرد. این بنیه قوی مالی دست او را برای انواع بیزینس باز گذاشته است.تجارت اصلی او ساخت و ساز است که اگر خودش وقت سر زدن به پروژه هایش را پیدا نکند قطعا فرشید کریمی هوای برادرش را خواهد داشت.در مقطعی این شایعه به وجود آمده بود که کریمی قصد دارد قید فوتبال بازی کردن را بزند و به تجارتش بپردازد. شایعه ای که هیچ وقت تبدیل به واقعیت نشد. کریمی زمانی با حامد کاویانپور در ساخت و ساز شراکت می کرد اما اتفاقاتی که در این قضیه افتاد راه دو دوست قدیمی را از هم جدا کرد.کریمی جدا از ساخت و ساز در کار لوازم ورزشی هم دستی بر آتش دارد و از سال ها قبل به همراه خداداد عزیزی یکی از سهامداران پوشاک ورزشی مجید – که متعلق به دکتر مجید ساعدی فر پزشک سابق تیم ملی است – محسوب می شود. این موضوع یکی از دلایلی است که کریمی در بعضی اوقات به کیفیت لباس های تیم ملی گیر می دهد!کریم باقری


وی جدا از ساخت و ساز، بخش دیگری از درآمدش را صرف خرید کامیون و تریلی کرده تا در حوزه ترانزیت هم حرف هایی برای گفتن داشته باشد. از چندی قبل هم آقا کریم وارد دنیای رستوران داری شده و گفته می شود یکی از رستوران های جدیدالتاسیس روبروی پارک ملت که نام معروفی دارد  متعلق به کاپیتان سابق پرسپولیس است که نزدیکانش آنجا را اداره می کنند.مجتبی جباری


هافبک کلیدی،جنجالی و اکثرا مصدوم استقلالی ها از سال ها قبل به لطف علی انصاری صاحب مغازه ای در بازار موبایل ایران شده. هنوز معلوم نیست که این مغازه کادوی استقلالی ها به او بوده یا اینکه خود مجتبی به واسطه هوش بالایش تصمیم به سرمایه گذاری در خرید و فروش گوشی کرده.مهدوی کیا


اما یکی از بازیکنانی است که در آلمان هم منزل مسکونی دارد و کلا به داشتن ملک علاقه زیادی نشان داده است. گفته می شود او در تهران هم چندین باب منزل دارد و پول هایش را هم در کار واردات و صادرات تزریق کرده است.مهدی پیش از تبدیل شدن به یک فوتبالیست معروف در مزرعه پدرش در روستای چشمه اراک کار می کرد. دوستان نزدیک کیا می گویند او حتی زمانی که در آلمان بازی می کرد، در زمان تعطیلات به مزرعه پدرش سر می زد تا در امورات به او کمک کند.

 


مهرداد میناوندبازیکن سابق پرسپولیس و تیم ملی از سال ها قبل در پاساژ میلاد نور مغازه عطرفروشی به نام خودش دارد. به جز او پژمان جمشیدی، هافبک سابق تیم های پرسپولیس و پاس هم بخشی از وقتش را در گالری عطر و ادکلن فروشی اش که در کرج واقع است، می گذراند.
غلام پیروانیشاغلام برخلاف چهره و خلق و خوی سنتی اش، یکی از پولدارترین ورزشی های ایرانی به شمار می رود. ارث به جا مانده از خانواده پدری برای برادران پیروانی خوش یمن بود و در این بین فقط شاغلام بود که علاوه بر حضوری فعال در کار خرید و فروش زمین، شغل پدر را ادامه داد و گاوداری مدرنی که یادگار پدرش بود را حفظ کرد و سرپا نگه داشت. البته به دلیلمشغله شدید کاری، مدیریت این گاوداری را به عهده یکی از نزدیکانش گذاشته و خود فقط  گاهگداری به آنجا سر می زند تا خیالش از بابت تنها یادگار پدرش، راحت باشد.

 


علیرضا منصوریانجدا از رستورانی که در خیابان گلبرگ دارد زمانی علاوه بر حضور فعال در بازار بورس، یک مغازه بزرگ موبایل و لوازم کامپیوتری داشت که بازیکنان استقبال جزو مشتریان پر و پا قرص مغازه اش بودند و عده زیادی از هواداران استقلال هم فقط به عشق خود علی منصور،

خریدهای شان را از مغازه او انجام می دادند.
جواد نکونامهافبک ایرانی اوساسونای اسپانیا هم یکی از بازیکنانی است که پول هایش را در کارهای تجاری هزینه کرده است تا پس از دوران فوتبالش بتواند با خیالی آسوده روزگار را سپری کند.جواد نکونام به اتفاق چند تن از دوستانش یک شرکت تولید پوشاک و لوازم ورزشی تاسیس کرده بود اما تنها به آن اکتفا نکرده و طبق شنیده ها در شمال کشور یکی از کسانی است که مشغول شهرک سازی است.
شیث رضاییکاپیتان سابق پرسپولیس که سال وحشتناکی را پشت سر گذاشت به غیر از فوتبال در تجارت هم فعال است و خانه های پیش فروش را خریداری کرده و به مردم می فروشد. گفته می شود شیث قبل از ورود به فوتبال در یکی از شهرک های ساری کشاورزی می کرده.
مازیار زارعهافبک شمالی سابق پرسپولیس هم دستی در زمین و املاک دارد. او در انزلی که زادگاهش به حساب می آید، زمین خرید و فروش می کند.
فرهادمجیدیکاپیتان سابق استقلال سرمایه گذاری های زیادی انجام داده که می توان به طور نمونه به مشارکت در شهرک سازی در دبی و همچنین در شمال کشور اشاره کرد.
یحیی گل محمدیرستوران داری و کافی شاپ یکی از محبوب ترین شغل های جنبی فوتبالیست هاست و خیلی از آنها حضور فعالی در این حوزه دارند. یحیی گل محمدی قهوه خانه سنتی دارد – گفته می شود آرایشگاهی به نام هنر پرشیا هم متعلق به سرمربی صبا است – رستوران افشین پیروانی در

فرحزاد را تقریبا همه فوتبالیست ها می شناسند. هادی شکوری هم تا دو ماه قبل در اکباتان کافی شاپ داشت که گویا آن را فروخته. گفته می شود نیما نکیسا هم در خیابان قائم مقام فراهانی رستوران دارد.
حسین کعبیبازیکن راه آهن را باید یکی از ملاک های جوان و خوش آتیه در بین فوتبالیست ها به حساب آورد. او معمولا با پول هایی که به دست آورده و می آورد، منزل مسکونی تهیه می کند و آنها را به مردم اجاره می دهد و از این راه به غیر از فوتبال، کسب درآمد می کند.

برچسب ها: شغل دوم فوتبالیستها ، شغل دوم ، شغل دوم فوتبالیست ها ،
آخرین ویرایش: - -

 
یکشنبه 26 شهریور 1396 04:25 قبل از ظهر
Hi there, You've done a fantastic job. I'll definitely digg it and personally suggest to my friends.
I'm sure they will be benefited from this web site.
دوشنبه 16 مرداد 1396 10:04 بعد از ظهر
naturally like your web site however you have to check the spelling on several of your
posts. Several of them are rife with spelling problems and I to find it
very troublesome to tell the reality however I'll definitely come again again.
شنبه 14 مرداد 1396 07:03 قبل از ظهر
I'm truly enjoying the design and layout of your blog.

It's a very easy on the eyes which makes it much
more enjoyable for me to come here and visit more often. Did you hire out a designer to
create your theme? Excellent work!
جمعه 13 مرداد 1396 08:22 قبل از ظهر
Hi there! I know this is somewhat off topic but I was wondering if you knew where I could
find a captcha plugin for my comment form? I'm using the
same blog platform as yours and I'm having
problems finding one? Thanks a lot!
جمعه 6 مرداد 1396 07:40 بعد از ظهر
Ahaa, its nice conversation concerning this post at this place at this web site, I have read all that,
so at this time me also commenting at this place.
دوشنبه 5 تیر 1396 03:59 بعد از ظهر
بسیار قلب از خود نوشتن در حالی که ظاهر شدن مناسب اصل آیا نه حل
و فصل کاملا با من پس از برخی از زمان.

جایی در سراسر پاراگراف شما در واقع موفق به من
مؤمن اما فقط برای while. من
این مشکل خود را با جهش در مفروضات و شما خواهد را سادگی به پر کسانی که معافیت.
در این رویداد شما در واقع که می توانید انجام من می قطعا بود تحت تاثیر قرار
داد.
دوشنبه 25 اردیبهشت 1396 04:06 قبل از ظهر
Thank you for another wonderful article. Where else could anybody get that kind of info in such a perfect manner of writing?
I have a presentation subsequent week, and I'm on the
search for such information.
پنجشنبه 7 اردیبهشت 1396 06:42 بعد از ظهر
I am actually grateful to the owner of this site who has shared this enormous post
at here.
چهارشنبه 30 فروردین 1396 01:15 قبل از ظهر
That is really interesting, You're an excessively
professional blogger. I have joined your rss feed and look ahead to in search of extra of
your great post. Also, I've shared your website in my social networks
سه شنبه 22 فروردین 1396 03:32 بعد از ظهر
With havin so much written content do you ever run into any issues of plagorism or
copyright violation? My site has a lot of exclusive content
I've either authored myself or outsourced but
it looks like a lot of it is popping it up all over the web without my authorization. Do you know any solutions to help reduce content from being ripped off?
I'd genuinely appreciate it.
چهارشنبه 16 فروردین 1396 12:54 بعد از ظهر
Hi, this weekend is pleasant for me, because this occasion i am reading this fantastic informative piece
of writing here at my home.
سه شنبه 15 فروردین 1396 09:06 قبل از ظهر
I am really impressed together with your writing talents and also with
the structure to your weblog. Is this a paid theme or did you customize it your self?

Anyway stay up the excellent high quality writing, it is uncommon to
see a nice blog like this one these days..
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر